امداد چیلار | وبگاه خدماتی و امدادی

تعمیر لوازم خانگی در کرج

تعمیر لوازم خانگی و اهمیت آن در زندگی

زندگی روزمره نیازمند وجود برخی لوازم است تا به بهترین صورت سپری شود. لوازم خانگی از این دسته لوازمی است که وجودش ضروریست و زندگی بدون آن، بسیار مشکل خواهد بود. وجود این لوازم برای هر خانه ای ضروری است و لازمه یک زندگی خوب و بی دغدغه است. واضح و مبرهن است که استفاده صحیح و نگهداری درست از لوازم خانگی، عمر زیاد آن را به دنبال دارد؛ لذا رعایت برخی نکات در حفظ و نگهداری آن بسیار مهم است و باعث افزایش عمر مفید آن می شود. خرابی در لوازم خانگی به مسئله ای شایع تبدیل شده، به طوری که درخواست روزانه برای تعمیر آنها بسیار افزایش یافته است. تعمیر لوازم خانگی از این جهت به مقوله ای بسیار مهم تبدیل شده است که این وسایل همه روزه مورد استفاده قرار می گیرند. پس به محض خرابی و بروز مشکل برای آنها، باید سریعا تعمیر گردند و در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود. سپردن این تعمیرات به هر فردی ممکن است عواقب بدی به دنبال داشته باشد. چرا که تعمیر این وسایل، تخصص خاص خود را می طلبد و هر قطعه تعمیر بخصوصی دارد. این کار نیازمند یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب است تا فرایند مربوطه را به بهترین نحو انجام دهد. ما در ادامه، به شما مجموعه ای را معرفی می کنیم که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد؛ همچنین با آموزش نکات مهم و اساسی به شما کمک می کند تا به گونه ای از لوازم خانگی منزل خود استفاده کنید که دیرتر خراب شوند و عمر مفید بالایی داشته باشند. این تعمیرکاران دوره های ویژه آموزشی را گذردانده اند و با تجربه بالا و دقت زیاد در کار، در خدمت شما هستند. شما می توانید در هر نقطه ای از شهر کرج، خدمات تعمیر لوازم خانگی را درخواست کرده و با تیم پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید.

عوامل خرابی لوازم خانگی کدامند؟

خرابی لوازم خانگی می تواند علل زیادی داشته باشد و بسیار مشکل ساز شود. ما از لوازم خانگی همواره استفاده می کنیم و بخشی از زندگی به وجود آن ها وابسته است؛ بنابراین خراب شدن آنها، مشکلات زیادی در پی خواهد داشت و چرخه زندگی روزمره را مختل می کند. عوامل زیادی می تواند باعث خرابی لوازم خانگی شود؛ یکی از این عوامل مهم، نوسانات برق است. اکثر این لوازم مستقیما با برق در ارتباط هستند. مستحضر هستید که نوسانات برق بسیار مخرب است و می تواند آسیب های زیادی به لوازم خانگی وارد آورد. یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث خرابی این لوازم شود، تغییرات ولتاژ است. سوییچ های روشنایی بدون استفاده، وسایل برقی نو، استفاده همزمان چند وسیله از یک مدار، افت ولتاژ جریان برق، از بین رفتن عایق در لوازم خانگی، اتصال کوتاه (short circuit) و منفجر شدن فیوزها، از دیگر عوامل خرابی لوازم خانگی به شمار می روند. در ادامه هر کدام از این عوامل را به طور جداگانه توضیح می دهیم.

تغییرات ولتاژ : بالا و پایین شدن ولتاژ برق بسیار آسیب زننده است و می تواند ایراد جدی برای لوازم خانگی به بار آورد. به طور کلی می توان گفت نوسانات ولتاژی از عمده ترین دلایلی هستند که باعث خرابی لوازم خانگی می شوند و آنها را از کار می اندازند. ولتاز پایین در لوازم خانگی باعث بالا رفتن درجه آمپر می شود و در نتیجه این فرایند، قطعات این وسیله ذوب می شوند. همچنین ولتاژ بالا در این لوازم باعث افزایش سرعت دستگاه می شود؛ این امر، عمر مفید لوازم خانگی را کاهش داده و باعث می شود این وسایل زودتر خراب شوند.

سوییچ های روشنایی بدون استفاده : در اکثر مواقع سوییچ وسایل برقی غیراستاندارد و نامرغوب به خوبی کار نمی کنند و زود زود خراب می شوند. در نتیجه این عملکرد، خطاهای مختلفی در مدار، سیم کشی و  پریز رخ می دهد و باعث بروز خرابی در لوازم خانگی می شود.

وسایل برقی نو : امروزه تمامی لوازم خانگی برقی که با تکنولوژی جدید ساخته می شوند، از آخرین ویژگی های ایمنی برخوردار هستند و در مقابل بیشتر خطرات احتمالی، مقاومند. اما زمانی باید سلامت همه قطعات یک لواز خانگی را بررسی کنیم که این وسیله دست دوم باشد یعنی قبلا استفاده شده است و نو نیست. در خرید لوازم دست دوم باید به برخی نکات توجه کنیم تا بعدا به مشکل نخوریم؛ برخی از این نکات، عبارتنداز:

 • شکسته نبودن بدنه ی لوازم برقی
 • سالم بودن سیم ها
 • بررسی ویژگی های ایمنی

استفاده همزمان چند وسیله از یک مدار : یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث خرابی های مکرر در لوازم خانگی شود، استفاده همزمان چندین وسیله پرمصرف از یک مدار است. این عمل، یک کار ناشیانه است و هرگز نباید این کار انجام داد؛ زیرا در این شرایط، مدار دچار مشکل می شود و باعث سوختگی و خرابی در لوازم برقی می شود. برخی از لوازم خانگی به علت حساسیت زیاد به این موضوع، بیشتر در معرض این مشکل قرار می گیرند و خرابی در آنها شایع است؛ از جمله ماکروویو، سشوار و… که این نوع خرابی در آنها بیشتر به وجود می آید و زود زود دچار آسیب می شوند.

افت ولتاژ جریان برق : برخی از لوازم خانگی هنگام روشن شدن، برق مصرفی خود را از دیگر وسیله ها دریافت می کنند؛ این امر بیشتر در لوازمی رخ می دهد که غیر استاندارد هستند و یا سلامت کامل آنها تائید نشده است. این فرایند که در آن، لوازم از برق یکدیگر استفاده می کنند، ولتاژ جریان برق خانه، دچار افت شدید می شود و مشکلات زیادی را برای تمامی لوازم مصرفی خانه به وجود می آورد. این امر حتی ممکن است به سایر لوازم الکتریکی خانه نیز آسیب بزند و آنها را از کار بیاندازد.

از بین رفتن عایق در لوازم خانگی : در بیشتر مواقعی که لوازم خانگی دچار خرابی و سوختگی می شود، ایراد در سیستم الکتریکی آنها است؛ زیرا این بخش، مهم ترین جزء در لوازم خانگی است و بدون سیستم الکتریکی، لوازم خانگی عملا هیچ است. بیشترین علتی که برای خرابی بخش الکتریکی لوازم خانگی آورده می شود، از بین رفتن عایق تاسیسات الکتریکی این لوازم است. عایق تاسیسات الکتریکی به مرور زمان و به دلیل نگهداری غلط و فرسوده بودن لوازم خانگی آن قدرت اولیه خود را از دست می دهد و از بین می رود. عایق، نقش مهمی در سلامت لوازم خانگی دارد و در صورت فرسودگی آن، باید سریعا به آن رسیدگی شود و تعمیر گردد. یکی از نشانه های اصلی از بین رفتن عایق در لوازم خانگی، جرقه زدن پریز هنگام اتصال دوشاخه به آن است.

اتصال کوتاه (short circuit) : در بعضی مواقع که چند وسیله خانه به طور همزمان کار می کنند و به جریان برق وصل هستند، احتمال خرابی و بروز مشکل در لوازم خانگی افزایش می یابد و این لوازم، بیشتر در معرض خطر هستند. در این شرایط که چند وسیله در حال استفاده هستند، عمل گرم شدن پریز رخ می دهد. این فرایند برای لوازم خانگی، بسیار مضر است و باعث خرابی های شدید و حتی سوختن کامل آنها می شود. در برخی شرایط، این عمل حتی ممکن است باعث آتش سوزی در خانه شود و آسیب زیادی به بار آورد.

منفجر شدن فیوزها : خاموش شدن مکرر فیوز، می تواند یکی از دلایل خرابی لوازم خانگی باشد؛ زیرا رفت و برگشت مکرر برق برای لوازم خانگی برقی، بسیار مضر است و می تواند باعث خرابی در این وسایل شود. خاموشی های زیاد در فیوز، باعث ایجاد نوسان شدید در برق می شود و جریان برق، همواره قطع و وصل می شود. این عمل می تواند باعث بروز ایراد و حتی سوختن کامل لوازم خانگی شود و مشکلات زیادی به بار بیاورد.

عوامل دیگری نیز هستند که باعث خرابی مکرر در لوازم خانگی می شوند و مشکلات زیادی را به دنبال دارند؛ از جمله آنها می توان به رعد و برق، سیم کشی غیر اصولی در خانه ها، آسیب دیدگی خطوط برق در فضای باز و لوازم خانگی خراب و معیوب اشاره کرد که هر کدام، یک عامل مهم در بروز ایرادات فنی لوازم خانگی هستند. در این میان لوازم خانگی بزرگتر مانند یخچال، کامپیوتر و یونیت های تهویه بیشتر در معرض خطرند و احتمال خرابی آنها بیشتر است.

لوازم خانگی و اساس تعمیر آن

تا همین چند سال گذشته، عمل تعمیرات لوازم خانگی توسط تعمیرکارهای هر محله انجام می شد؛ یعنی هر محله برای خود یک استادکار داشت که با تعمیر انواع لوازم خانگی آشنایی داشت و خدمات تعمیر را انجام می داد. در مواقع خرابی لوازم خانگی و بروز ایراد فنی در این وسایل، معمولا استادکار محل را خبر می کردند و از او کمک می خواستند. البته بردن لوازم کوچک مانند جارو برقی و چرخ گوشت به محل کارگاه استادکار، کار ساده ای بود ولی به سختی می توان یک یخچال خراب را برای تعمیر به جایی حمل کرد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، لوازم منزل نیز مدرن تر و پیشرفته تر شده اند و تعمیر کردن آنها، تخصص خاصی می خواهد. امروزه، خرابی لوازم خانگی با توجه به کیفیت پایین ساخت آنها به مسئله ای جدی تبدیل شده است. زمانی که لوازم خانگی ما خراب می شود، به این فکر می کنیم که این وسیله را نو کنیم؛ البته این راه حل با توجه به قیمت های سرسام آور لوازم خانگی، کمی دور از انتظار است. دیگر راه حل، این است تعمیر این لوازم را جدی نمی گیرند یا با خود فکر می کنند که چه زمانی پولی به دستشان می آید تا یک وسیله نو تهیه کنند. خرید یک وسیله نو زمانی ضروری و لازم می شود  که دیگر امیدی به تعمیر وسیله در حال استفاده نداشته باشیم و از آن نا امید شویم. پس باید گفت که بسیاری از لوازم خانگی و ایرادات مختلف آنها، قابل تعمیر هستند و می توان بخش زیادی از قطعات آسیب دیده آنها را جایگزین کرد. شما می توانید با سپردن تعمیرات لوازم خانگی خود به یک مرکز تخصصی، خیال خود را از آن راحت کنید و با کمترین هزینه، دوباره از وسایل خراب شده استفاده کنید.

تعمیر لوازم خانگی در شمال کرج

مجموعه امدادچیلار با فعالیت تعمیراتی در مناطق شمالی شهر کرج در خدمت همشهریان عزیز می باشد. مجموعه ما با بهره گیری از کادر متخصص و تکنسین های مجرب می تواند در هر شرایطی به شما کمک رسانی کرده و مشکل لوازم خانگی شما را حل نماید. مجموعه امدادچیلار در مناطق شهرک رسالت عظیمیه، حصار بالا، سرجوی، جهانشهر، کوی کارمندان شمالی، کوی اتحاد، برغان، اسلام آباد، خیابان بهار، خیابان چالوس، رجایی شهر (گوهردشت )، شهرک بهارستان شرقی، شهرک بهداری، شهرک جهازیها، حسن آباد، شهرک امام رضا، شهرک فرهنگیان، شهرک اوج، کوی امامیه، کوی قائم در خدمت شما عزیزان می باشد. مجموعه ما در هر ساعت شبانه روز و همه روزه در خدمت شماست و می تواند انواع خدمات تعمیراتی را به شما همشهریان عزیز ارائه دهد. شما می توانید در هر نقطه ای از شهر کرج، با ما تماس بگیرید و خدمات تعمیرات لوازم خانگی را درخواست کنید. تکنسین های متخصص ما در هر شرایطی به شما یاری می رسانند و مشکلات و ایرادات لوازم خانگی شما را حل می نمایند.

تعمیر لوازم خانگی در جنوب کرج

مجموعه امدادچیلار با فعالیت در جنوب شهر کرج در مناطق شهرک ناز، شهرک شهید رستمی، فردیس، حافظیه، نجف آباد، شهرک پاسدار، شهرک دهکده (شهرک خانه)، کیانمهر، گلستان، قزل حصار، آق تپه، سهرابیه در خدمت شما بزرگواران هست. این مجموعه با تکیه بر نیروی جوان و تعمیرکاران حرفه‌ای و کاربلد، توانسته رضایت خاطر بسیاری از مشتریان عزیزش را جلب نماید و خدمات ویژه ای را به آنان ارائه دهد. مجموعه امدادچیلار با داشتن تعمیرگاه های مجهز؛ مخصوص تعمیرات تخصصی لوازم خانگی، به صورت 24 ساعته در خدمت شماست و همه روزه حتی در ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات تعمیراتی به شما همشریان گرامی است.

تعمیر لوازم خانگی در شرق کرج

مجموعه امدادچیلار با داشتن تیم حرفه‌ای در شرق کرج، در هر شرایطی می تواند کمک رسان شما باشد و مشکلات لوازم خانگی تان را حل کند. این مجموعه با داشتن تیم متخصص در مناطق شهرک سیمین دشت، رزکان، شهرک منظریه، کوی 110، کوی لاله، شهرک هفده شهریور، گلستان، شهرک ارم، شهرک شهید حسینی، چهار باغ، شهرک وحدت (راه آهن )، واریان شهر، کلاک بالا، کلاک پائین، حصار، احمدیه، شهرک جهان نما در خدمت شما همشهریان محترم است و هرگونه مشکل لوازم خانگی تان با بهترین کیفیت، تعمیر می کند. مجموعه امدادچیلار با داشتن کادر متخصص و تعمیرکاران مجرب و مجهز به تجهیزات و امکانات کامل تعمیراتی، آماده ارائه هرگونه خدمات است و در هر شرایطی به شما یاری می رساند. تیم ما به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته در خدمت شماست؛ همشهریان عزیز می توانند هرگونه مشکل لوازم خانگی خود را به تیم ما سپرده و مثل روز اول آن را تحویل بگیرند.

تعمیر لوازم خانگی در غرب کرج

مجموعه امدادچیلار، خدمات ویژه ای را در غرب شهر کرج ارائه می دهد. این مجموعه با داشتن کادر متخصص و کارآزموده، می تواند هر مشکل و ایرادی را از لوازم خانگی معیوب شما رفع نماید و آنها را مثل روز اول و کاملا سالم به شما تحویل دهد. مجموعه امدادچیلار در مناطق مهرشهر، شهرک دریا، حسین آباد افشار، احد آباد، رجب آباد، اسد آباد، کوی فرهنگ، کوی زنبق، شهرک ولیعصر، دهقان، شهرک پردیسان، شهرک شهید چمران، شهرک مهران، کرج نو، شهرک موحدین، گلشهر، درختی، گلزار، انوشیروان، حصارک پایین، رضا شهر، شهرک قائمیه، شهرک گلها، باغستان غربی، بیدار چشمه، حصارک بالا، حیدر آباد، شهرک گلدشت، پیشاهنگی، شهرک طالقانی، شاهین ویلا، صوفی آباد، شهرک ظفر به فعالیت تعمیراتی می پردازد و آماده ارائه هرگونه خدمات مربوط به تعمیر لوازم خانگی است. شما همشهریان بزرگوار می توانید از هر نقطه شهر کرج، در هر 24 ساعت شبانه روز و به صورت همه روزه با مجموعه ما تماس گرفته و درخواست کمک کنید.

تعمیر لوازم خانگی در مرکز کرج

مجموعه امدادچیلار با ارائه خدمات تعمیراتی در مناطق مرکزی کرج در خدمت شماست. این مجموعه در مناطق بهمت آباد، ویلا، کوی بنفشه، خلج آباد، اکبر آباد، کوی شقایق، حسین آباد، شهرک ذوب آهن، سرحدآباد، شهرک شیخ سعدی، نوروز آباد، قلمستان، فردوسی ، شکرآباد، چهار صد دستگاه، آسیاب برجی، مهرویلا، دولت آباد، کارخانه قند، کوی کارمندان جنوبی، مظاهری به فعالیت می پردازد و می تواند در هر شرایطی به کمک شما بیاید. مجموعه امدادچیلار با بهره گیری از تکنسین های مجرب و کاربلد و استفاده از تکنیک های بروز برای تعمیر انواع لوازم خانگی، توانسته به یکی از محبوب ترین مجموعه ها در زمینه تعمیر لوازم خانگی در شهر کرج، تبدیل شود. مجموعه ما با داشتن تیم پاسخگویی سریع و 24 ساعته، در هر ساعتی از شبانه روز و هفت روز هفته در خدمت شماست و هرگونه خدمات مربوط به تعمیرات لوازم خانگی را ارائه می دهد.

آنچه باید در مورد حفظ و نگهداری لوازم خانگی بدانیم!

برای حفظ و نگهداری لوازم خانگی باید نکاتی را رعایت کنید تا در دراز مدت بتوانید از آنها را استفاده کنید و خرابی آنها را به تعویق اندازید. در این قسمت سعی شده است که چند نکته مختلف از چند لوازم خانگی به شما ارائه شود.

یخچال:

 • حتما سعی کنید هر چند روز یک بار و با استفاده از پارچه نرم، یخچال خود را تمیز کنید.
 • باید در قرار گیری یخچال در محل خود، هر طرف 20 سانتی متر با دیوار ها فاصله داشته باشد.
 • زیر پایه های یخچال را تراز کنید تا به طور اصولی کار کند.
 • به هیچ وجه وسایل سنگین را روی یخچال قرار ندهید.

لباسشویی:

 • هنگام شستشوی لباس ها از یک حجم استاندارد استفاده کنید.
 • هر 6 ماه یک بار، لوله ها و شلنگ های آب را جهت اطمینان از پوسیده نبودن آنها بررسی کنید.
 • لباسشویی را با سطح زمین تراز کنید.
 • از لباسشویی خود به اندازه ظرفیت تعیین شده استفاده کنید، چرا که پر کردن بیش از حد این ماشین می تواند آسیب جدی به آب پاش ها و دیگر قسمت ها وارد کند.
 • هنگام شستشو، همیشه ماشین را بر روی یک دور مناسب تنظیم کنید.
 • سعی کنید حتما از آب نرم برای شستشوی ظرف ها استفاده کنید؛ چرا که استفاده از آب سخت می تواند در دراز مدت به ماشین ظرفشویی آسیب جدی وارد کند.
 • سعی کنید به صورت دوره ای، توری پایین ماشین ظرفشویی را باز کرده و با استفاده از شوینده های مناسب، آن را تمیز نمایید.

تلویزیون و چرخ گوشت:

 • همیشه از دستمال های مخصوص برای تمیز کردن تلویزیون استفاده کنید؛ چون بیشترین آسیبی که به تلویزیون ها وارد می شود، در هنگام تمیز کردن آنهاست.
 • هیچگاه تلویزیون را در کنار لوازم گرمایشی و سرمایشی نصب نکنید.همچنین از نصب آن در مکان های مرطوب و در مقابل نور آفتاب جلوگیری کنید.
 • استفاده از چرخ گوشت باید در دوره های کوتاه ده دقیقه ای صورت گیرد و از وارد کردن استخوان به همراه گوشت ها در چرخ جلوگیری شود.
 • هیچوقت چرخ گوشت را به صورت خالی و بلا استفاده روشن نگذارید، این کار می تواند موجب خرابی و آسیب دیدن چرخ شود.
 • از کشیدن سیم برق این محصول جلوگیری کنید؛ چون کشش آن می تواند منجر به اتصالی و… شود.

سوالات متداول

سوال : چگونه به تکنسین های اعزام شده اعتماد کنم؟

پاسخ : رضایت و آسایش مشتری در مجموعه امدادچیلار، حرف اول و آخر را می زند. بنابراین می توانید حدس بزنید که ما چقدر روی تکنسین های مجموعه مان حساس و جدی هستیم.

سوال : در صورت عدم رضایت به تکنسین اعزامی، چه اقداماتی باید انجام دهم؟

پاسخ : در صورتی که نسبت به تخصص و تعمیر تکنسین های ما، یا حتی نسبت به رفتار آنان، گله یا شکایتی داشتید؛ می توانید با دفتر مرکزی تماس برقرار کرده و انتقاد یا اعتراض خود را با اپراتورهای ما در میان بگذارید. تیم پشتیبانی سریعا و با دقت بالا، به مشکلات شما رسیدگی خواهند کرد.

سوال : هزینه تعمیرات لوازم خانگی به چه صورت می باشد؟  

پاسخ : هزینه تعمیر لوازم خانگی بسته به نوع مشکل، چگونگی آسیب وارده بر قطعات آن لوازم، برند لوازم خانگی و… متفاوت است. بنابراین نمی توان یک قیمت مشخص و از پیش تعیین شده ای را برای آن تعیین کرد. 

وبگاه خدماتی امدادچیلار

مجموعه امدادچیلار در سال 1400 با هدف معرفی کسب و کار های امدادی و خدماتی شامل امداد خودرو، خودروبر، کفی خودروبر، یدک کش، حمل خودرو، باربری، اتوبار، حمل بار، حمل اثاثیه منزل، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر یخچال، تعمیر لباسشویی، تعمیر ظرفشویی و تعمیر پکیج فعالیت خود را در شهر های تهران، تبریز، کرج و شیراز آغاز کرد.

نظرات مشتریان عزیز

آقای فلاح: با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مجموعه زحمت کش امدادچیلار؛ خواستم نظر مثبت ام رو راجع به این مجموعه بیان کنم تا بقیه مشتریان هم اون رو ببینن و از انتخابشون مطمئن بشن. بی شک محموعه امدادچیلار جزو برترین مجموعه ها بوده و هست. همیشه بهترین خدمات رو برای ما ارائه میده و رضایت ما مشتریانش براش خیلی مهمه. بی نهایت ازتون ممنونم.

آقای اسدی: سلام خسته نباشید. خداقوت میگم به تیم بی نظیر شما. از همه زحمات شما و تیم حرفه ای پشتیبانی مجموعه امدادچیلار، نهایت تشکر رو دارم؛ واقعا خدمات شما در شهر کرج تکه. من مجموعه ای به مجربی شما ندیدم. خدارو شکر می کنم که در اون شرایط بد که گیر افتاده بودم، تونستم با شما تماس بگیرم؛ تشکر.

خانم مشکات: خسته نباشید میگم خدمت همه‌تون؛ واقعا تشکر میکنم ازتون بابت خدمات ویژه ای که ارائه کردین. تعمیراتی که شما روی لوازم خانگی من انجام دادین، خیلی عالی بودن و همه لوازم مثل روز اول شدن. تیم شما در عین دقت و ظرافت در کار، قیمت رو هم خیلی منصفانه حساب کردن؛ خیلی ممنون.