امداد چیلار | وبگاه خدماتی و امدادی
0

تعمیر یخچال در دروازه دولت تهران

بازدید 102

تعمیر یخچال و اهمیت آن 

یخچال از آن دسته لوازمی است که وجودش در هر خانه ای، یک ضرورت است. در گذشته که یخچال هنوز وجود نداشت و فقط قشر خاصی از مردم از آن استفاده می کردند، زندگی بسیار سخت و دشوار بود. مردم برای نگه داشتن مواد غذایی خود، دچار مشکل می شدند و این مواد هم بیشتر از چند روز نمی ماند. با آمدن یخچال ها به بازار، حفظ و نگهداری از مواد غذایی به کار راحت تری تبدیل شد و مردم دیگر در نگهداری آنها به مشکل نخوردند. الان دیگر می توان گفت که هر خانه ای، دارای یخچال است و از این وسیله مهم بهره می برد. امروزه، یخچال ها به یک وسیله ضروری در خانه تبدیل شده اند و زندگی بدون داشتن یک یخچال، سخت است. نگهداری صحیح از مواد غذایی بدون داشتن یخچال، عملا غیر ممکن است و مواد غذایی سریعا خراب و غیر قابل استفاده می شوند. حال فکر کنید، یک یخچال در خانه خود دارید و آن هم خراب شود! این اتفاق برای هر کسی آزار دهنده است. خرابی یخچال، چیزی است که می تواند برای هر خانه ای رخ دهد؛ زیرا این وسیله بیشتر از هر وسیله دیگری در خانه، مورد استفاده قرار می گیرد و همواره در معرض آسیب دیدگی است.

یخچال، یک وسیله مهم و ضروری در خانه است که امروزه، سلامت هر ماده غذایی در منزل به آن وابسته است. یخچال، وسیله ای است که مواد غذایی و آشامیدنی را خنک نگه می دارد و از فاسد شدن آن ها جلوگیری می کند. نوع دیگری از یخچال نیز وجود دارد که فریزر نام دارد و از آن برای منجمد کردن مواد غذایی و آشامیدنی، استفاده می شود. در اوایل تولید یخچال ها، شکل های ساده و ناپسند داشتند و رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی، یخچال ها هم پیشرفت کردند و شکل های مختلفی به خود گرفتند. امروزه یخچال ها حتی با هوش مصنوعی هم، ترکیب شده اند و پیشرفت بسیاری کرده اند. زندگی روزمره بدون یخچال، سخت است؛ ما خودمان شاید از هر 10 دقیقه، یک بار در یخچال را باز می کنیم و فقط به داخلش نگاه می کنیم! بسیاری از مواد غذایی برای اینکه فاسد نشوند، باید در جای سردی نگهداری شوند وگرنه سریعا خراب می شوند. یخچال با ایجاد یک فرایند ویژه با استفاده از برق و آب، محفظه داخلی خود را به دمای مناسبی می رساند که باعث سالم ماندن مواد غذایی می شود. یخچال ها به مرور زمان، پیشرفت کردند و امروزه در انواع مدل ها تولید می شوند. یخچال ها در انواع ساید بای ساید، فرنچ فور(4) یا درب فرانسوی، فریزر بالا یا فریزر پایین و معمولی در بازار موجود هستند که هر کدام، کاربری خاص خود را دارند. یخچال ها از یک سیستم پیچیده برخوردار است و نسبت به یک سماور برقی یا دیگر وسیله خانه، ساختار ریزتری دارد. یخچال ها از چندین قطعه تشکیل شده و هر بخش آن از اجزای مختلفی شکل گرفته است. فرقی نمی کند که یخچال چه مدل و چه شکلی داشته باشد، همه آنها از یک ساختار و سیستم مشترک استفاده می کنند و نحوه کار کردن آنها نیز مشابه همدیگر است. به علت پیچیدگی بیشتر سیستم یخچال ها نسبت به دیگر لوازم خانگی، قطعات آن به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم می شود که هر کدام نیز دارای چند بخش مختلف است.

عوامل خرابی یخچال کدامند؟

خرابی یخچال می تواند عوامل و علل زیادی داشته باشد. ما در خانه به طور مداوم از یخچال استفاده می کنیم و این وسیله با توجه به کاربری زیادی که در خانه دارد، همیشه در معرض انواع خطرات و خرابی های متنوع قرار دارد. یخچال، از سیستم پیچیده ای بهره می برد که از اجزا و قطعات بسیاری تشکیل شده است و هر کدام از این اجزا با چندین قطعه دیگر در ارتباط هستند. بروز مشکل در بخش های مختلف یخچال، می تواند سلامت دیگر قسمت های آن را نیز تهدید کند؛ زیرا همه بخش های سیستم یخچال با هم مرتبط اند و در صورت خرابی هر بخش از آن، باید سلامت دیگر بخش ها هم بررسی شود. عیب یابی دقیق مشکل یخچال، یکی از مهم ترین مراحل در تعمیر آن است؛ زیرا تخصص می خواهد و هر تشخیصی نمی تواند درست باشد. برای این کار باید از یک تکنسین حرفه‌ای که متخصص یخچال باشد، کمک بخواهید. به دلیل اهمیت زیاد یخچال در زندگی روزمره، سپردن عمل تعمیر آن به هر کسی که ادعای تخصص دارد، کار درستی نیست و باید در این موضوع، بسیار حساس باشید. قیمت هایی که امروزه روی انواع یخچال ها می گذارند، وحشتناک است و خرید یک یخچال نو برای بسیاری از افراد، غیر ممکن است. بنابراین تعمیر کردن یخچالی که خراب شده است، باید مسئله ای مهم برای هر فردی باشد. همانطور که اشاره شد، مسئله تشخیص درست علت خرابی یخچال، مسئله مهمی است و باید حساسیت زیادی در آن به خرج دهید. شناختن برخی مشکلات رایج در یخچال، به شما کمک می کند تا در مواجهه با این نوع شرایط، فرایند تعمیر را آسان تر کنید. در این بخش به چند عامل خرابی رایج در یخچال اشاره می کنیم که تشخیص هر کدام، نیازمند تخصص و تجربه است و باید توسط افراد خبره در این زمینه انجام پذیرد.

وجود خرابی در موتور یخچال

موتور را می توان مهم ترین بخش در ساختار یخچال دانست چرا که کار اصلی را در یخچال، این قطعه انجام می دهد. کمپرسور یا موتور در یخچال، وظیفه ایجاد فرایند سرمادهی و خنک کردن محفظه داخلی آن را بر عهده دارد. بدون وجود قطعه ای بنام موتور، کارکرد یخچال بی معنی است. این قطعه مهم در بخش پشت و پایینی یخچال قرار می گیرد و رنگ آن مشکی است. با توجه به اهمیت بالای این قطعه در یخچال، یکی از مهم ترین دلایل خرابی آن نیز همین موتور است. روشن نشدن و یا خاموش شدن ناگهانی یخچال، یکی از نشانه های اصلی خرابی و معیوب بودن موتور یخچال است. همانطور که گفتیم، این قطعه مهم ترین بخش در یخچال است و خرابی آن می تواند باعث از کارافتادگی کامل یخچال شود؛ بنابراین باید سریعا به آن رسیدگی شود و برای تعمیر آن، اقدام شود.

خرابی تروستات در یخچال

یکی از عوامل دیگری که ممکن است باعث خرابی و بروز مشکل در یخچال شود، وجود مشکل در ترموستات آن است. ترموستات، یکی از اجزای مهم در یخچال است و وظیفه آن، تنظیم دمای داخل محفظه یخچال است. همچنین این قطعه با ارسال فرمان هایی به کمپرسور، عمل روشن و خاموش شدن این قطعه را تعیین می کند. در صورتی که ترموستات دچار خرابی شود، چرخه اتصال آن با کمپرسور قطع می شود و در نتیجه، کارکرد یخچال دچار مشکل می شود و درست کار نمی کند.

کمبود گاز مبرد

یکی از عللی که باعث خرابی در یخچال می شود، کمبود و تخلیه شدن گاز خنک کننده یخچال است که با نام گاز مبرد شناخته می شود. تخلیه شدن یا کمبود این گاز خنک کننده، باعث می شود یخچال کاملا از کار بیفتد و دیگر کار نکند. گاز مبرد در سیم پیچ های تبخیر کننده یخچال جریان پیدا می کند و هوای خنک را جهت تعیین دمای داخل محفظه و حفظ کیفیت مواد غذایی، به داخل محفظه منتقل می کند. برای حل این مشکل ابتدا باید از وجود گاز خنک کننده در سیستم داخلی یخچال، مطمئن شوید؛ در صورتی که این کار عملی نشد، باید از خدمات تعمیرکاران و متخصصان این زمینه بهره بگیرید.

کثیف شدن کویل های کندانسور

در بعضی مواقع که کویل های کندانسور که در پشت یخچال قرار می گیرند، کثیف می شوند، ممکن است فرایند از بین رفتن گرما به درستی انجام نشود. در نتیجه این فرایند، عمل خنک شدن یخچال انجام نمی گیرد و عملکرد یخچال دچار مشکل می شود. حتی ممکن است این عمل، باعث از کار افتادن کامل یخچال شود و مشکلات زیادی را به بار آورد. برای حل این مشکل، باید تمامی این کویل ها بررسی و تمیزکاری شود که بهتر است توسط افراد متخصص انجام بگیرد؛ زیرا این بخش یخچال، اهمیت زیادی دارد و اگر در حین بررسی آن، مشکلی برای کویل ها پیش بیاید، عواقب بدی برای افراد خواهد داشت و باید هزینه زیادی را متحمل شود.

روشن نشدن خازن های یخچال

روشن نشدن خازن های یخچال، یکی از مهم ترین عواملی است که باعث خرابی های متعدد در یخچال می شود. در صورتی که خازن های یخچال، دچار خرابی شوند و درست کار نکنند، فرایند تبرید یخچال شروع نمی شود و عملکرد یخچال را دچار اختلال می کند. این امر باعث می شود یخچال به خوبی کار نکند و عمل خنک کردن محفظه داخلی آن هم به درستی انجام نمی پذیرد. در بعضی مواقع که خازن های یخچال خراب شوند و عملکرد آنها مختل شود، حتی ممکن است باعث روشن نشدن کامل یخچال شود و به کلی آن را از کار بیاندازد.

تعمیر یخچال در دروازه دولت تهران

همانطور که اشاره شد، امروزه یخچال ها اهمیت بسیاری در زندگی دارند و بدون آن، نمی توان زندگی کرد. مواد غذایی و آشامیدنی، منبع تغذیه انسان هستند و سالم نگه داشتن آنها در خانه، یک مسئله مهم است. در گذشته، یخچال ها اشکال و مدل های دیگری داشتند و با یخچال های امروزی فرق زیادی دارند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، یخچال ها و همه لوازم خانگی در حال پیشرفت و به روز شدن هستند و هر روز نوع جدیدی از آنها رونمایی می شود. از همان ابتدای ساخت یخچال ها، سیستم آنها نسبت به دیگر لوازم از پیچیدگی بیشتری برخوردار بود. در دنیای امروزی، یخچال ها حتی با هوش مصنوعی هم ترکیب شده اند و انواع مختلف آنها در بازار موجود است. در اشکال و مدل های مختلف که هر کدام، کاربری خاصی دارند و در جایی مورد استفاده قرار می گیرند. پس این را می دانیم که یخچال ها اهمیت بسیار بالایی در زندگی روزمره دارند و ما در هر ساعت به آن نیاز داریم. حال باید بدانیم که خرابی یخچال نیز امری طبیعی است و استفاده مداوم از آن، باعث خرابی می شود. اما مسئله تعمیر یخچال، یک مسئله مهم است؛ زیرا نیازمند تخصص است و هر کسی نمی تواند دست به تعمیر آن بزند. البته موضوع تشخیص خرابی در یخچال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. مواقعی پیش آمده است که تعمیرکار، خرابی یخچال را اشتباه تشخیص داده و در ادامه نتوانسته مشکل اصلی یخچال را حل کند؛ حتی با یک کار اشتباه، به چند بخش دیگر در یخچال هم آسیب زده است! پس برای تعمیر یخچال باید از کسی کمک بخواهیم که واقعا بلد باشد و فقط ادعا نداشته باشد. یخچال ها از ساختار پیچیده ای برخوردار هستند و تشخیص اینکه کدام بخش این وسیله، دچار خرابی شده است، کار دشواری است. بنابراین، لازمه سلامت کامل یخچال بعد از تعمیر آن، بهره گرفتن از یک مجموعه خوب و تکنسین های مجرب است که بتواند فرایند تعمیر را به طور صحیح انجام دهند. مجموعه امدادچیلار با داشتن تیم حرفه‌ای و تکنسین های مجرب، آماده ارائه بهترین خدمات تعمیرات یخچال در دروازه دولت تهران می باشد و می تواند در هر ساعت و همه روزه به شما عزیزان، خدمات ارائه دهد.

تعمیر یخچال در شمال تهران

مجموعه امدادچیلار با انجام همه روزه تعمیرات یخچال در مناطق شمالی شهر تهران در خدمت همشهریان گرامی و ارجمند می باشد. این مجموعه با استفاده از کادری مجرب و تکنسین هایی متخصص، می تواند در هر شرایطی به شما مشتریان عزیزان کمک رسانی کرده و مشکل و خرابی یخچال شما را حل و فصل نماید. مجموعه امدادچیلار در کلیه مناطق شهر تهران در خدمت شما مشتریان ارجمند می باشد. مجموعه ما همه روزه و به صورت 24 ساعته در خدمت شماست و انواع خدمات تعمیراتی را به شما همشهریان عزیز ارائه می دهد. در هر کجای شهر تهران که هستید، با مجموعه ما تماس بگیرید و خدمات تعمیرات یخچال را درخواست کنید.ما تکنسین های متخصص و درجه یک خود را به آنجا اعزام می کنیم وآنها مشکلات و ایرادات یخچال شما را حل می نمایند.

تعمیر یخچال در جنوب تهران

مجموعه امدادچیلار با فعالیت در جنوب شهر تهران در خدمت شما همشهریان و مشتریان گرامی هست. این مجموعه با تکیه بر نیروی جوان و تعمیرکاران متخصص و بی نظیر، توانسته رضایت بسیاری از مشتریان عزیزش را جلب نماید و خدمات ویژه ای را به آنان ارائه دهد. مجموعه امدادچیلار با داشتن تعمیرگاه های مجهز که مختص تعمیرات تخصصی یخچال می باشد، به صورت 24 ساعته در خدمت شماست و همه روزه حتی در ایام تعطیل، آماده خدمت رسانی به شما همشریان گرامی است.

تعمیر یخچال در شرق تهران

مجموعه امدادچیلار با داشتن تیمی درجه یک و کاربلد در شرق تهران، در هر شرایطی می تواند کمک رسان شما باشد و مشکلات پیش آمده برای یخچال شما را حل کند. این مجموعه با داشتن تیم کارآزموده و مجرب در خدمت شما عزیزان محترم است و هرگونه مشکل یخچال شما را با بهترین کیفیت و به بهترین نحو، تعمیر می کند. مجموعه امدادچیلار با به کار گیری تکنسین های متخصص و تعمیرکاران حرفه ای و همچنین مجهز به تجهیزات و امکانات کامل تعمیراتی، آماده ارائه هرگونه خدمات است و در هر شرایطی به شما عزیزان کمک می کند. تیم ما به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته حتی در ایام تعطیل در خدمت شماست؛ مشتریان عزیز می توانند هرگونه مشکل یخچال خود را به تیم متخصص ما سپرده و آن را درست مثل روز اول تحویل بگیرند و از آن استفاده کنند. ما در 24 ساعت از شبانه روز آماده پاسخگوی به شما هستیم.

تعمیر یخچال در غرب تهران

مجموعه امدادچیلار، در حال ارائه خدمات ویژه در غرب شهر تهران می باشد. این مجموعه با داشتن کادری مجرب و کارآزموده، می تواند هر مشکل و ایرادی را از یخچال معیوب شما رفع کنند و آن را کاملا سالم و مثل روز اول خدمت شما تحویل دهد. مجموعه امدادچیلار در کلیه مناطق شهر به تعمیرات یخچال می پردازد و آماده ارائه هرگونه خدمات مربوط به تعمیر یخچال است. شما مشتریان محترم می توانید از هر نقطه شهر تهران، در هر 24 ساعت از شبانه روز و به صورت همه روزه با مجموعه کاربلد ما تماس گرفته و درخواست کمک کنید. ما همیشه آماده کمک کردن به شما هستیم.

تعمیر یخچال در مرکز تهران

مجموعه امدادچیلار با ارائه خدماتی بی نظیر در مناطق مرکزی تهران در خدمت شماست. این مجموعه  با تعمیر یخچال در همه مناطق تهران به کمک شما آمده است و به فعالیت می پردازد. مجموعه امدادچیلار با بهره گیری از تکنسین های توانمند و کاربلد و با استفاده از متدهای به روز برای تعمیر یخچال ، توانسته به یکی از محبوب ترین و بهترین مجموعه ها در زمینه تعمیر یخچال در شهر تهران، تبدیل شود. مجموعه ما با داشتن تیم پاسخگویی با حوصله، بصورت 24 ساعته و در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت شما عزیزان است و آماده است تا همه روزه، هرگونه خدمات مربوط به تعمیرات یخچال را به شما مردم عزیزارائه دهد. این مجموعه حتی در ایام تعطیل نیز آماده خدمت رسانی به شماست.

چه نکاتی برای افزایش بازدهی یخچال باید رعایت شود؟

دانستن شیوه نگهداری بهتر از یخچال، به ما کمک می کند تا خراب شدن یخچال را تا هر چقدر که می توانیم به تعویق اندازیم. با عمل به این نکات، بازدهی یخچال نیز افزایش پیدا خواهد کرد. لذا لازم است تا نسبت به این نکات آگاهی مورد نیاز را داشته باشیم تا به دنبال آن، به بهره مفید تر یخچال کمک کنیم. در ادامه نکاتی را به شما بازگو می کنیم که با رعایت آنها، شاهد تحول چشم گیر و ملموسی خواهید بود. این موارد به صورت زیر می باشد:

 • هنگامیکه قصد تمیز کردن یخچال را دارید، دوشاخه آن را از برق بکشید.
 • هیچگاه یخچال را در معرض گرما، رطوبت و یا نور مستقیم آفتاب قرار ندهید چون بسیار آسیب زاست.
 • یخچال را در جای مناسب تراز کنید تا حین کار، دچار لرزش نشود.
 • دمایی که یخچال در آنجا نصب شده و کار می کند، نباید کمتر از 5 درجه سانتیگراد باشد. چرا که در غیر این صورت، بر عملکرد یخچال تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 • طول سیم برق متصل به یخچال را افزایش ندهید.
 • یخچال خود را زود به زود تمیز کنید و آن را پشت گوش نیندازید. چرا که از مهمترین علل و عوامل خرابی یخچال، تمیز نبودن آن است.
 • از پارچه و نایلون روی طبقات یخچال فریزر استفاده نکنید و هیچگاه ظروف را به یکدیگر نچسبانید تا هوای مناسب در داخل آن جریان داشته باشد.
 • هرگز غذاهای داغ را در یخچال قرار ندهید و از این کار خودداری کنید.

سوالات متداول

سوال : در صورتی که یخچال پس از تعمیر، دوباره دچار مشکل شد، برای تعمیرش مجددا باید هزینه ای پرداخت شود؟

پاسخ : غالبا خیر. یعنی اگر در مدت زمان تعیین شده در گارانتی خدمات، عیب یخچال مجددا تکرار شود و خراب شود، شما موظف به پرداخت هیچ هزینه ای نیستید. اما اگر خرابی، پس از اتمام گارانتی خدمات رخ دهد، باید هزینه تعمیر آن را بپردازید. لازم به توضیح است مجموعه امداد چیلار هیچگونه خدمات گارانتی ارائه نمیدهد.

وبگاه خدماتی امدادچیلار

مجموعه امدادچیلار در سال 1400 با هدف معرفی کسب و کار های امدادی و خدماتی شامل امداد خودرو، خودروبر، کفی خودروبر، یدک کش، حمل خودرو، باربری، اتوبار، حمل بار، حمل اثاثیه منزل، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر یخچال، تعمیر لباسشویی، تعمیر ظرفشویی و تعمیر پکیج فعالیت خود را به طور رسمی در شهر های تهران، تبریز، کرج و شیراز آغاز کرد.

نظرات مشتریان عزیز

خانم ونوس: با سلام. خسته نباشید. مچکرم از امدادچیلار که همیشه حسن نیتش رو ثابت کرده و همه ی تلاششو میکنه تا مشتریاش راضی باشن ازش. من از مشتری های ثابت محموعه ی شما هستم و شما رو به اطرافیانم معرفی می کنم. اونا هم هر وقت که مشکلی واسشون پیش میاد و کمک می گیرن ازتون و کادر شما تعمیر میکنن وسیله شون رو، راضی بودن همیشه. ممنونم

آقای حیدرنژاد: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم حرفه ای امدادچیلار. بسیار متشکرم از مجموعه بی نظیر شما که همیشه سر وقت در محل حاضر می شه و عملیات تعمیر رو به صورت خیلی حرفه ای و دقیق انجام می ده. من واسه تعمیر یخچال که کمک خواستم سریعا اومدن و به خوبی تعمیرش کردن. الان چند ماه از تعمیرش گذشته و یخچالم تا حالا مشکلی نداشته. مرسی امدادچیلار

آقای بدری: با سلام و خسته نباشید. بنده خواستم نظرمو راجع به مجموعه بی نظیر امدادچیلار بگم تا باقی مشتریان هم ببینن و از انتخابشون مطمئن بشن. امدادچیلار ثابت کرده که حرفاش فقط شعار نیست و به قولش راجع به جلب اعتماد مشتری عمل میکنه. من که به شخصه خیلی راضی هستم از این مجموعه و نهایت تشکر رو دارم.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *