امداد چیلار | وبگاه خدماتی و امدادی
0

تعمیر ماشین لباسشویی در ازگل تهران

بازدید 156

تعمیر ماشین لباسشویی و اهمیت آن 

ماشین لباسشویی از آن دسته لوازمی است که وجود آن در خانه، یک ضرورت است و بدون داشتن ماشین لباسشویی، زندگی دشواری خواهیم داشت. به این فکر کنید که وقتی لباس های چرک را جدا کرده اید تا آنها را داخل ماشین لباسشویی بگذارید و بعد از ریختن مواد شوینده، می خواهید آن را روشن کنید، ببینید که هیچ اتفاقی نیفتاد و ماشین لباسشویی روشن نشد. این اتفاق، می تواند بسیار آزار دهنده باشد و برنامه های روزمره ما را به هم بزند. ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم خانه است و زمانی که این وسیله خراب شود، زندگی روزمره مان دچار مشکل خواهد شد. چه کسی دوست دارد لباس هایش را به خشکشویی ببرد و یا لباس های خود را در یک ماشین لباسشویی ناشناس بشوید؛ قطعا هیچ کس این اتفاقات را نمی پسندد. لباسشویی‌ها بدون در نظر گرفتن برند و مدل دارای مکانیسم کار یکسانی هستند. ماشین های لباسشویی بدون در نظر گرفتن برند و مدل آن، یک مکانیسم مشترک و مشخص دارند. می توان گفت تقریبا همه ماشین های لباسشویی، اجزای مشابه ای دارند و از قطعات مشترک تشکیل شده اند. در بیشتر مواقع علت خرابی ماشین های لباسشویی شبیه به هم است و می توان با دانستن چند نکته و رفع برخی مشکلات از ماشین لباسشویی، به راحتی تعمیر کنیم و ایرادات آن را حل کنیم.

همانطور که می دانید، ماشین لباسشویی وسیله ای پرکاربرد برای شستن انواع لباس است که وجود آن در هر خانه ای ضروری می باشد. این وسیله کمک می کند تا آب به خوبی درون پارچه نفوذ کند و آن را تمیز کند. ماشین لباسشویی عمل زدودن چربی ها و لکه ها را برای ما آسان تر می کند؛ چرا که پاک کردن این چربی ها به کمک دست، کاری بسیار مشکل است و در دراز مدت باعث آسیب رسیدن به انگشتان دست می شود. اکثر ماشین های لباسشویی به صورت اتومات کار می کنند و با استفاده از یک فرایند الکترونیکی کنترل می شوند. در این ماشین ها، دکمه هایی برای کنترل آن ها تعبیه شده است و می توان با استفاده از آن دکمه ها، برنامه شستشو را مشخص کرد. بر اساس همین برنامه و تنظیم آن، مشخص می شود که فرایند شستشو از ترکیب آب گرم و سرد یا آب ولرم انجام شود. با استفاده از این دکمه ها و تنظیم آنها، می توان عمل تعیین مدت زمان شستشو، ترکیب آب سرد و گرم تا سطح دلخواه، آب ‌کشی لباس ‌ها و خشک کردن محدود آب لباس‌ ها از طریق چرخاندن سریع آن‌ ها و . . . را انجام داد. رایج‌ ترین مدل های دستگاه ماشین لباسشویی عبارتند از:

مدل سطلی: از مدل هایی است که فقط دارای یک مخزن جهت شستشوی لباس هاست.

مدل دوقلو (نیمه‌ اتوماتیک دو مخزنه): این مدل دارای دو مخزن است که یکی برای شستشو و دیگری برای آب‌گیری و خشک‌کردن می باشد.

عوامل خرابی ماشین لباسشویی کدامند؟

ماشین لباسشویی یک وسیله برقی است و با استفاده از برق کار می کنند. جریانات برق در بعضی مواقع بسیار مخرب هستند و می توانند آسیب های جدی به لوازم خانگی بزنند. همچنین می توان گفت که ماشین لباسشویی به دلیل تماس مداوم با آب، در معرض انواع خطرات است. عوامل زیادی هستند که می توانند ماشین لباسشویی را از کار بیاندازد و باعث خرابی آن شود. در ادامه به برخی عوامل اشاره می کنیم که می توانند باعث خرابی و بروز ایراد در ماشین لباسشویی بشوند.

نداشتن اتصال برق

یکی از علل اصلی خرابی در ماشین لباسشویی، قطع شدن اتصال برق است؛ این بدین معنی است که ماشین لباسشویی شما، هیچ برقی دریافت نمی کند. وقتی هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، ببینید که روشن نمی شود، باید همه موارد را چک کنیم. زمانی که همه موارد چک شد و مشکلی یافت نشد ولی همچنان ماشین لباسشویی شما خاموش است، به این فکر می افتید که مدار دستگاه شما خراب شده است. در این شرایط است که باید اتصال برق ماشین لباسشویی را چک کنید و از آمدن برق به دستگاه تان مطمئن شوید. یکی از عواملی که باعث نیامدن برق به ماشین لباسشویی می شود، نبود جریان برق در پریز است. بنابراین باید ابتدا به وسیله فازمتر، از وجود جریان برق در پریز مطمئن شویم.

ورود آب به مخزن در زمان خاموشی

یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند باعث خرابی ماشین لباسشویی شود، خرابی شیر الکتریکی آن است که می تواند مشکلات جدی برای دستگاه به بار آورد. این نوع خرابی بدین شکل است که حتی در زمان خاموشی و استفاده نکردن از ماشین لباسشویی هم آب وارد آن شود و مخزن را دچار مشکل کند. برای رفع کردن این مشکل باید سریعا به یک تعمیرکار مراجعه کنید تا شیر مورد بررسی و تست قرار بگیرد. در صورتی که امکان تعمیر آن میسر باشد، تعمیر شود وگرنه باید سریعا تعویض و جایگزین گردد تا مشکلات بعدی جلوگیری شود.

پر شدن بیش از حد آب درون مخزن

پر شدن بیش از حد آب در مخزن ماشین لباسشویی در حین کار، نیز یکی دیگر از عوامل مهم در خرابی این دستگاه است. این مشکل معمولا به خاطر خرابی هیدرواستات پیش می آید؛ همچنین ممکن است این مشکل از شلنگ ورودی هیدرواستات باشد، زیرا در صورت سوراخ شدن یا چاک خوردن آن، این مشکل رخ می دهد. در صورت پارگی شلنگ ورودی، هوای فشرده درون شلنگ به سرعت از آن خارج می شود. این مشکل ممکن است حتی با یک تنظیم ساده نیز به کلی رفع شود. به همین خاطر است که روی هیدرواستات، یک پیچ تنظیمی قرار می گیرد که می توان با چرخاندن آن به جهات مختلف، این سیستم را تنظیم کرده و از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

نشتی آب از ماشین لباسشویی

شاید بتوانیم بگوییم که نشتی آب از ماشین لباسشویی، شایع ترین مشکل در این دستگاه است که تقریبا تمامی افراد حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند. یکی از مواردی که باعث نشت آب از ماشین لباسشویی می شود، خرابی لاستیک دور در آن است که به راحتی می توان آن را تعمیر کرد. در صورت بروز نشت از ماشین لباسشویی باید ابتدا این لاستیک را بررسی نمایید و در صورت مشاهده هرگونه سوراخی و ایراد در آن، تعویض لاستیک را در اولویت خود قرار دهید. همچنین دیگر عاملی که می تواند باعث نشت آب شود، این است که مخزن ماشین لباسشویی سوراخ شده باشد. در برخی موارد، این مخازن تعمیر می شوند و مثل روز اول می توانند در ماشین لباسشویی به کار خود بپردازند. احتمال بروز نشتی از جاهای دیگر هم هست؛ یکی دیگر از مواردی که باید در زمان نشت آب چک شود، اتصال شلنگ ورودی به شیر الکتریکی است. این اتصال در صورتی که محکم نباشد، باعث نشت آب از ماشین لباسشویی می شود. این را نیز باید بگوییم که نشت آب در بخش های آب های خروجی نیز رخ می دهد. این مشکل باید سریعا رسیدگی شود و از عواقب بعدی جلوگیری شود. اگر به این پی بردید که مشکل نشت آب از بخش های خروج آن است، باید سریعا به پمپ آب ماشین لباسشویی مراجعه کنید و آن را بررسی کنید. همچنین باید فیلتر خروجی آب را هم مورد بررسی قرار دهید، زیرا ممکن است مشکل از آن باشد. این فیلتر اگر دچار خرابی شود، آب را خارج نمی کند و موجب نشت آب از ماشین لباسشویی می شود.

لرزش شدید ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که به عنوان یکی از عوامل خرابی ماشین لباسشویی به شمار می رود، لرزش شدید ماشین لباسشویی در هنگام کار است که حتی برای خود ما هم آزار دهنده است. اقدام اولیه در این زمینه، مطمئن شدن از تراز بودن مکان قرارگیری ماشین لباسشویی است. در صورتی که جای ماشین لباسشویی تراز باشد و در مکان درستی قرار بگیرد، باید برای یافتن علت لرزش به قطعات و اجزای داخلی ماشین لباسشویی مراجعه کنید. یکی از اصلی ترین عوامل لرزش ماشین لباسشویی، وجود ایراد در کمک فنر های ضربه گیر دیگ است. دور تا دور ماشین لباسشویی، معمولا دو یا چهار عدد کمک فنر برای دریافت نیروی های دیگ تعبیه می شود که این کمک فنر ها در صورت خرابی، این نیرو را به بدنه ماشین لباسشویی وارد می کنند و باعث لرز شدید آن می شوند.

تعمیر ماشین لباسشویی

برای وسیله ای که خیلی زیاد از آن استفاده می کنیم و شاید هر روز از آن برای انواع کارها بهره می بریم، خراب شدن امری طبیعی است و نمی توان از آن فرار کرد. ماشین لباسشویی از آن دسته لوازمی است که معمولا هر روز مورد استفاده قرار می گیرد و از آن برای شستن لباس هایمان استفاده می کنیم. استفاده مداوم از یک وسیله در دراز مدت به آن آسیب می زند و باعث خرابی آن می شود. ما از ماشین لباسشویی در خانه زیاد استفاده می کنیم و طبیعی است که بعد از مدتی به مشکل خواهد خورد. مشکلاتی که اگر به آنها رسیدگی نشود، ممکن است عواقب بدی به دنبال داشته باشد و باعث خرابی کامل ماشین لباسشویی شوند. تعمیر ماشین لباسشویی و همه لوازم خانگی دیگر، تخصص خود را می طلبد و کسی که می خواهد خود را به عنوان تعمیرکار ماشین لباسشویی معرفی کند، باید با تمام قطعات و اجزای داخلی آن و همچنین انواع مشکلات در ماشین لباسشویی، آشنایی کامل داشته باشد. اعتماد کردن به هر کسی در موضوع تعمیر ماشین لباسشویی، سخت است و نمی توان تعمیر ماشین لباسشویی را به هر تعمیرکاری سپرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، لوازم خانگی نیز پیشرفته تر و به روز تر شده اند. قطعات و اجزای آنها بیشتر شده و هر بخش آن، از ریزترین اجزا تشکیل شده است که حتی بعضی وقت ها اسم آنها را هم نمیدانیم! بنابراین تعمیر و حتی تعویض قطعات آن، نیازمند تخصص و تجربه است و باید به سراغ یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه رفت. یافتن یک تعمیرکار خوب که بتواند دستگاه آسیب دیده ما را به خوبی تعمیر کند، در منطقه ای مثل ازگل تهران، واقعا کار سختی است. همچنین اعتماد کردن به هر مجموعه ای که بیاید و تکنسین های خود را به شما معرفی کند، هم کار راحتی نیست. اما ما به شما مجموعه ای معرفی می کنیم که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید. مجموعه امدادچیلار با داشتن تیم حرفه‌ای و تعمیرکاران متخصص در خدمت شماست و می تواند بهترین خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی را به شما عزیزان ارائه دهد. تخصص تکنسین های مجموعه ما، زبانزد است و شما می توانید با استفاده از تجربه دیگر افرادی که از خدمات ما استفاده کرده اند، به راحتی به مجموعه امدادچیلار اعتماد کرده و کار تعمیراتی ماشین لباسشویی خود را به تیم ما بسپارید.

تعمیر ماشین لباسشویی در شمال تهران

مجموعه امدادچیلار با انجام تعمیراتی در مناطق شمالی شهر تهران در خدمت همشهریان گرامی می باشد. این مجموعه با استفاده از کادر مجرب و تکنسین های متخصص می تواند در هر شرایطی به شما عزیزان کمک رسانی کرده و مشکل ماشین لباسشویی شما را حل و فصل نماید. مجموعه امدادچیلار در همه مناطق شهر در خدمت شما مردم ارجمند می باشد. مجموعه ما همه روزه و به صورت 24 ساعته در خدمت شماست و انواع خدمات تعمیراتی را به شما همشهریان عزیز و ارجمند ارائه می دهد. در هر کجای شهر تهران که هستید، با ما تماس بگیرید و خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی را درخواست کنید. ما تکنسین های متخصص خود را به آنجا اعزام می کنیم وآنها مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی شما را حل می نمایند.

تعمیر ماشین لباسشویی در جنوب تهران

مجموعه امدادچیلار با فعالیت در جنوب شهر تهران در خدمت شما همشهریان گرامی هست. این مجموعه با تکیه بر نیروی جوان و تعمیرکاران متخصص و حرفه ای، توانسته رضایت بسیاری از مشتریان عزیزش را جلب نماید و خدمات ویژه ای را به آنان ارائه دهد. مجموعه امدادچیلار با داشتن تعمیرگاه های مجهز مختص تعمیرات تخصصی لباسشویی، به صورت 24 ساعته و همه روزه در خدمت شماست و همه روزه حتی در ایام تعطیل، آماده ارائه خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی است.

تعمیر ماشین لباسشویی در شرق تهران

مجموعه امدادچیلار با داشتن تیم کاربلد در شرق تهران، در هر شرایطی می تواند کمک رسان شما باشد و مشکلات پیش آمده ماشین لباسشویی شما را حل کند. این مجموعه با داشتن تیم کارآزموده در خدمت شما عزیزان محترم است و هرگونه مشکل ماشین لباسشویی شما را با بهترین کیفیت و به بهترین نحو، تعمیر می کند. مجموعه امدادچیلار با داشتن تکنسین های متخصص و تعمیرکاران مجرب و همچنین مجهز به تجهیزات و امکانات کامل تعمیراتی، آماده ارائه هرگونه خدمات است و در هر شرایطی به شما کمک می کند. تیم ما به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته حتی در ایام تعطیل در خدمت شماست؛ همشهریان عزیز می توانند هرگونه مشکل ماشین لباسشویی خود را به تیم متخصص ما سپرده و آن را درست مثل روز اول تحویل بگیرند و از آن استفاده کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی در غرب تهران

مجموعه امدادچیلار، در حال ارائه خدمات ویژه در غرب شهر تهران می باشد. این مجموعه با داشتن کادر حرفه ای و کارآزموده، می تواند هر مشکل و ایرادی را از ماشین لباسشویی معیوب شما رفع کنند و آن را کاملا سالم و مثل روز اول خدمت شما تحویل دهد. مجموعه امدادچیلار در همه مناطق شهر تهران به تعمیرات ماشین لباسشویی می پردازد و آماده ارائه هرگونه خدمات مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی است. شما همشهریان بزرگوار می توانید از هر نقطه شهر تهران، در هر 24 از ساعت شبانه روز و به صورت همه روزه با مجموعه مجرب ما تماس گرفته و درخواست کمک کنید. ما کاملا آماده کمک کردن به شما هستیم.

تعمیر ماشین لباسشویی در مرکز تهران

مجموعه امدادچیلار با ارائه خدماتی بی نظیر در مناطق مرکزی تهران در خدمت شماست. این مجموعه  با تعمیر ماشین لباسشویی در همه مناطق تهران به کمک شما آمده است و به فعالیت می پردازد. مجموعه امدادچیلار با بهره گیری از تکنسین های کارآزموده و توانمند و با استفاده از تکنیک های به روز برای تعمیر ماشین لباسشویی، توانسته به یکی از محبوب ترین و بهترین مجموعه ها در زمینه تعمیر ماشین های لباسشویی در شهر تهران، تبدیل شود. مجموعه ما با داشتن تیم پاسخگویی با حوصله و بصورت 24 ساعته، در هر ساعتی از شبانه روز و در هفت روز هفته در خدمت شما عزیزان است و آماده است تا هرگونه خدمات مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی را به شما ارائه دهد.

نکاتی که باید در نگهداری و حفظ ماشین لباسشویی رعایت کرد؟

همانطور که گفته شد، ماشین لباسشویی وسیله ای است که از اتلاف وقت و انرژی در زندگی جلوگیری به عمل می آورد و در زمینه شستشوی انواع لباس به کمک ما آمده است. اما هنگامی که برای این ماشین اتفاقی بیفتد و دچار خرابی شود،  کار ما مشکل خواهد شد و تا زمانی که آن تعمیر نشده، باید به ناچار به کمک دستانمان، لباس ها را بشوییم. بنابراین باید نکاتی را در زمینه حفظ و نگهداری از ماشین لباسشویی بلد باشیم تا خرابی آن را تا هرچقدر که می توانیم، به تعویق اندازیم. این نکات به صورت زیر است:

  • هیچگاه نباید بر روی ماشین لباسشویی نشست؛ بخصوص هنگامیکه روشن است و در حال شستشوی لباس هاست.این کار بسیار خطرناک است و به ماشین آسیب جدی وارد می کند. گذاشتن اجسام و وسایل سنگین بر روی آن هم بسیار کار نادرستی است و نباید صورت گیرد.
  • همیشه باید درب ماشین لباسشویی را به آرامی باز و بسته کنید؛ چرا که درب بیشتر ماشین های لباسشویی بسیار حساس است و کافی است که کمی بی دقتی شود تا سریعا خراب شود.حتی اگر به درب آن فشار زیادی وارد کنید، به لولای آن فشار زیادی وارد شده و می شکند.
  • پس از اینکه ماشین لباس ها را شست و کارش به اتمام رسید، باید حداقل به مدت نیم ساعت درب آن را باز گذاشت تا داخل آن کاملا خشک شود. این عمل از زنگ زدن آن جلوگیری به عمل می آورد. همچنین خیس ماندن داخل لباسشویی و رطوبت آن، باعث رشد قارچ ها و میکروب ها در این ماشین می شود و علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، آلودگی را به لباس ها منتقل می کند و موجب بیماری های مختلف پوستی می شود.
  • فیلتر لباسشویی را باید در زمان مناسب و تعیین شده، چک و تمیز کرد. به خصوص فیلتر تخلیه که ممکن است پس از مدتی استفاده، مو و پارچه های ریز لباس ها داخل آن گیر کرده باشد و عمل شستشو را دچار مختل کند.
سوالات متداول

سوال : آیا در صورت انصراف از تعمیر ماشین لباسشویی باید هزینه ای پرداخت شود؟

پاسخ : غالبا خیر. اما در مواقعی پیش می آید که تکنسین ماشین لباسشویی در محل تعیین شده حاضر می شود و مشکل این وسیله را به خوبی تشخیص می دهد. شما به دلایلی از تعمیر آن صرف نظر می کنید. پس با پرداخت کردن هزینه عیب یابی و همچنین هزینه ایاب و ذهاب، او را بدرقه میکنید. بنابراین دیگر نیازی به پرداخت هزینه ای اضافه نیست.

سوال : پرداخت هزینه تعمیر لباسشویی به چه صورت می باشد؟

پاسخ : تکنسین های ما پس از اتمام کار تعمیرات ماشین لباسشویی و تست نهایی، فاکتور و برچسب گارانتی در صورت وجود تقدیم شما می‌کند. شما عزیزان می‌توانید برای تسویه نمودن صورت‌حساب، مبلغ مورد نیاز را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز کنید.

سوال : آیا ماشین لباسشویی جهت تعمیر باید به تعمیرگاه اختصاصی برده شود؟

پاسخ : بسته به نوع خرابی و نیاز ماشین لباسشویی شما، تعمیر به خصوصی توسط تکنسین های مجرب و کارآزموده ما صورت می گیرد. در صورتی که کار تعمیر در محل امکان پذیر نبود، ماشین لباسشویی شما به تعمیرگاه اختصاصی روانه می شود تا به بهترین نحو تعمیر شده و تحویل شما داده شود.

وبگاه خدماتی امدادچیلار

مجموعه امدادچیلار در سال 1400 با هدف معرفی کسب و کار های امدادی و خدماتی شامل امداد خودرو، خودروبر، کفی خودروبر، یدک کش، حمل خودرو، باربری، اتوبار، حمل بار، حمل اثاثیه منزل، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر یخچال، تعمیر لباسشویی، تعمیر ظرفشویی و تعمیر پکیج فعالیت خود را به طور رسمی در شهر های تهران، تبریز، کرج و شیراز آغاز کرد.

نظرات مشتریان عزیز

آقای لطیفی : سلام.من از تعمیر ماشین لباسشویی که توسط تکنسین های بسیار حرفه‎ای تون انجام شد خیلی راضی ام. اصلا هم بعد از این که تعمیر شد، خراب نشده. قبلا به یه مجموعه دیگه سپرده بودم، اومدن تعمیر کردن ولی دو ماه دیگه خراب شد باز. خلاصه که خیلی ممنونم ازتون امدادچیلار. بهترینی تو هر زمینه.

خانم صادق زاده: سلام خسته نباشید.من خواستم یه تشکر کنم ازتون. ماشین لباسشویی من چند مدت بود که خراب بود و هیچکس نمیتونست به درستی مشکلشو تشخیص بده و درستش کنه. از طریق آشنایان با شما آشنا شدم.تماس گرفتم و تعمیرکاراتون فورا اومدن و ماشین رو به بهتربن صورت تعمیر کردن. دمتون گرم خدا قوت. تشکر می کنم از تک تکتون.

خانم اشکانی: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم حرفه ای امدادچیلار. تشکر جانانه می کنم از کادر کاربلدتون. خیلی با دقت و با حوصله کار می کنن و اصلا کم نمیزارن، خیلی حرفه‌ای هستن تو کارشون و هر کاری می کنن تا رضایت ما رو جلب کنن. واقعا خیلی ممنونم ازتون؛ نظیر نداری امداد چیلار.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *